دستگاه کجایی بخریم ؟ آمریکایی ،اروپایی ؟ کره ای؟ چینی؟ و یا ایرانی ایرانی؟/؟

دوستان جان مجدا" سلام ؛

این هم دغدغه ای شده برای خودش مرتب هم از ما توی جلسات  مشاوره پرسیده میشه :

دستگاه کجایی بخریم؟ آمریکایی ؟ اروپایی؟ کره ای ؟ چینی ؟ و یا ایرانی؟

لازم دونستم یکبار توضیح بدم برای همیشه . واضح و مبرهن است و بر کسی پوشیده نیست که دستگاه وقتی ساخت کشورهای صنعتی و ممالک تراز اول دنیا مثل آمریکا و انگلیس و آلمان ووو باشه عالیه ولی فراموش نکنیم با ارزش ریال در برابر دلار، یورو و پوند نمیشه این دستگاهها رو خرید و اگرم بشه خیلی گرو ن درمیاد . مثلا" خرید لیزر الکساندرایت آمریکایی حدود 500-600 میلیون تومن در میاد و این توی بازار رقابتی امروز این حجم سرمایه گزاری برای خیلی ها توجیه پذیر نیست .

و اما در مقایسه دستگاههای کره ای و چینی میتونم بگم انصافا" دستگاههای کره ای گرون تر از چینی ها هستن و کیفیتشون هم از چینی ها به اندازه تفاوت قیمتشون بالاتر هست .

هرچند فراموش نکنیم که مورد بحث ما استثناها نیستن و حتی این جمله هم در نظر داشته باشین که :

آمریکایی داریم تا آمریکایی - کره ای داریم تا کره ای - چینی داریم تا چینی ووو

بعضی شرکتها توی چین هستن که تولیداتشون فقط توی اروپا استفاده میشه و واقعا" با کیفیت هستن ووو

و اما دستگاههای ایرانی و یا اسمبل ایران ؟؟؟/؟

واقعیتش اینه که موانع غیر تعرفه ای بر سر راه واردات باعث میشه که مجرای واردات قانونی تنگ وصعب العبور بشه و شرکتها برن دنبال ترفندهای جایگزین واردات . مثل واردات قطعه و اسمبل دستگاه .

اما انصافا" هنوز دستگاهی که واقعا" تولید ایران باشه نداریم.

من مخالف اقتصاد مقاومتی و خودکفایی و حمایت از تولید داخل نیستم ولی صادقانه ش اینه که دستگاهی که هر قسمت و قطعه ش برای یه کشوره و تقریبا" هیچ چیزیش ایرانی نیست خب ایرانی محسوب نمیشه . ولی خب دوستان میگن ایرانی ما هم میگیم ایرانی .

اما تجربه چنین ساله ما میگه :

خرید فلش لامپهای زنون مثل آی پی ال - ایلایت- اس اچ آر -( اس اچ آر-ایلایت) یکی از مناسب ترین ها در تناسب بین قیمت و کیفیت همون دستگاههای چینی هستن و بد نیست بدونین که کمپانی های چینی بعضی هاشون توی اروپا نمایندگی دارن و دستگاههاشون رو به اروپا صادر میکنن . حالا اینکه چه کمپانی توی چین و یا چه دستگاهی دیگه خدا داند .

و اما در تکنولوژیهای پیشرفته تر مثل لیزر ها ، دستگاههای تهاجمی چه جوانسازی و چه لاغری توصیه من اینه که حتما" به سراغ کره ای ها برین و یا دستگاههایی که قطعات شون از کشورهای صنعتی تامین میشه .

توضحیحات بیشتر و مشاهده فیلم های آموزشی اینجا، مشاهده سایت اینجا؛

اطلاع از کارگاههای آموزشی رایگان هیوا بیوتی گروپ تماس با شماره تلفن های 09128599015--02126656229

/ 0 نظر / 72 بازدید